• Bizi Arayın: +90 232 441 16 61
 • Email: info@fonetsan.com.tr
 • Çalışma Saatlerimiz: 09:00 - 18:00
Çizim için laptop alırken nelere dikkat etmeliyim?

Çizim için laptop alırken nelere dikkat etmeliyim?

Çizim için bir laptop alırken aşağıdaki özelliklere dikkat etmek faydalı olabilir:

 1. Ekran: Çizim yaparken net bir ekran önemlidir. Yüksek çözünürlüklü (Full HD veya daha yüksek), IPS panel teknolojisine sahip bir ekran tercih edilebilir. Ekran boyutu da tercihe göre değişebilir, ancak genellikle 15 inç ve üzeri tercih edilir.

 2. Stylus desteği: Çizim yapmak için bir stylus kalem kullanmak istiyorsanız, laptopunuzun stylus desteği olması gerekir. Bu nedenle, özellikle 2'si 1 arada (tabletlere dönüşebilen laptoplar) modellerde, ekranın dokunmatik ve kalemle kullanılabilir olması önemlidir.

 3. İşlemci: Çizim programları genellikle işlemciyi yoğun bir şekilde kullanır, bu nedenle yüksek performanslı bir işlemci tercih edilmelidir. İşlemci hızı ve işlemci çekirdek sayısı önemli bir faktördür. Intel Core i5 veya i7 veya AMD Ryzen 5 veya 7 işlemciler yeterli performansı sağlayabilir.

 4. Grafik kartı: Laptopunuzda bir grafik kartı olması çizim performansınızı artırabilir. Giriş seviyesi Nvidia veya AMD grafik kartları, çizim programları için yeterli olabilir. Ancak, yüksek çözünürlüklü veya çok katmanlı çizimler yapacaksanız, daha yüksek performanslı bir grafik kartı tercih edebilirsiniz.

 5. RAM: Çizim programları bellek yoğunluğu yüksek programlar olduğundan, yeterli miktarda RAM'e sahip bir laptop önemlidir. 8 GB RAM veya daha fazlası tercih edilebilir.

 6. Depolama: Çizimlerinizi saklamak için yeterli depolama alanına sahip bir laptop tercih edebilirsiniz. SSD depolama seçeneği tercih edilmelidir, çünkü SSD'ler hızlıdır ve daha iyi performans sunar.

 7. Pil ömrü: Uzun pil ömrü, dışarıda veya seyahat ederken çizim yapmak isteyenler için önemlidir.

 8. Bağlantılar: Laptopunuzun en az bir USB-C, HDMI ve birkaç USB-A bağlantı noktası gibi çeşitli bağlantı seçeneklerine sahip olması, diğer cihazlarla kolayca bağlantı kurabilmenizi sağlar.

 9. Marka ve fiyat: Güvenilir bir markadan bir laptop satın almak uzun vadede daha iyi bir yatırım olabilir. Ancak, bütçenize uygun bir seçenek arıyorsanız, çeşitli markaların sunduğu laptop modellerini incelemekte fayda var.


Fonetsan

FONETSAN
Teknoloji Danışmanlığı & Proje Şirketi

FONETSAN Bilgi Teknolojileri ve Mühendislik A.Ş. olarak; 2000 yılında çıkmış olduğumuz bu yolda siz değerli iş ortaklarımiz ile birlikte İzmir'in sayılı teknoloji çözümleri firmalarından biri olduk. Bu süreçte; birbirinden değerli projelere imza attık. Türkiyenin önde gelen projeleri dahil olmak üzere güçlü markalar ile sonuca giden projelerde yer alarak sizlere hizmet vermenin gururunu yaşamaktayız. Bugüne geldiğimizde sizlere daha kapsamlı ve profesyonel hizmetler verebilmemiz adına bundan sonraki dönemde FONETSAN A.Ş. olarak yolumuza devam ediyoruz.

 

Güncel Haberler

Bütün Haberler

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi - Cuma
09:00 - 18:00
Cumartesi
09:00 - 14:00
Pazar
Kapalı